Obrázek dne
P1010055.jpg
Anketa
Kam postavit fotografy?
 
Právě se kouká
Právě připojeni - hostů: 11 
Hlavní stránka

Letošní závod očima závodníka

Tento víkend jsem trávil na vydařené aferparty závodu 1000 miles adventure na Mácháči. Páteční družení pro mě skončilo někdy ve 2 ráno. Do soboty jsem přespal zkroucený na zadních sedačkách auta. Půldenní sobotní spanilá jízda okolím Doks, slavnostní ceremoniál s předáváním triček finisherům odpoledne a večerní promítání premiéry filmu ze závodu spolu s nádhernými fotkami nemělo chybu. Pokračovalo se vyprávěním a družením se, zase až do pozdních ranních hodin. Během rozhovoru s Martinem Klofandou, jsem se dozvěděl, že v neděli se jede „u nich“ krásný závod Trans Brody a jestli nechci taky přijet. Že prý se mě bude závod určitě líbit....celý článek od závodníka Mavita

Aktualizováno (Neděle, 29 Září 2013 20:47)

 

Nové fotografie - Aktualizace 23.9.

Nejnovější fotografie při průjezdu závodníků Zahořanskými brody najdete zde

Děkujeme závodníkům, pořadatelům, a všem ostatním, kteří se podíleli na letošním ročníku Transbrody.

Uvítáme vaše zážitky a připomínky k diskuzi na našem fóru. Prohlášení k závodu bude na stránkách příští týden, ale už teď můžeme napsat, že letošní ročník měl hodně složitostí, které potkaly organizátory těsně před závodem, změn pro závodníky na trase a také byl technicky náročnější díky letošním povodním.

Výsledky z krátké a dlouhé tratě najdete zde:

Výsledková listina 50/25 km - výsledková listina

Výsledky dětských kategorií - výsledková listina

Naše fotky budou zveřejněny během 14 dní, pokud máte nějaké zajímavé fotky nebo videa, tak nám je můžete poslat na mail Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript nebo raději odkazem na vaši galerii, který  budeme moct zveřejnit (např. rajče, dropbox atd.)

 

Děkujeme,
Záhořanská klika MTB, o.s.

 

Aktualizováno (Pondělí, 23 Září 2013 20:18)

 

TRANSBRODY 2013

Závod Transbrody 2013 se pojede v tradiční nedělní termín 15 září.

Závodní trať vede v kopcovité krajině převážně po lesních nebo polních štěrkopískových cestách, se zabezpečenými přejezdy asfaltových komunikací. Start z Libře začíná stoupáním na Radlík a přes Kamenná Vrata, Petrov, Zahořanské údolí, Březovou - Oleško, Zvoli, Libeň až do cíle v Libři. Krátká trať měří 25 km a i když je typ profilu - stoupání - sjezd - stoupání - sjezd, je trať určena širší veřejnosti.

Kompletní popis obou tratí a mapu najdete na stránkách závodu. Dlouhá trať je náročnější. V 50 km délce je více lesních pasáží, sjezdů a brodů. Celkové převýšení dělá 1017m a má vskutku v sobě mnoho adrenalinu, který čeká na vaše využití. Krátká trať je méně náročná už jenom svou poloviční délkou 25km. Jsou však na ní zajímavé jízdní pasáže, které každého bikera nebo i cyklistu potěší.

 

Aktualizováno (Čtvrtek, 21 Únor 2013 21:32)

 

WINTER TRANS BRDY 2012

Tento závod je pro mne vždy velkou podzimní výzvou. Nejinak tomu bylo i letos, a tak tradiční listopadový zavírák nebo pro některé otvírák sezony Giant Winter Trans Brdy, proběhl ve sváteční sobotu 17. listopadu a přilákal na náves v obci Lety u Prahy 262 bikerů včetně mne. Počasí stejně jako loni přálo, nepršelo, nesněžilo ani nemrzlo, a tak jediná nepříjemnost, které si jezdci na 44 kilometrů dlouhé trati "užili", byla trocha čerstvého bláta. Na startu ze ZK jsme se objevili sice jen s Tomášem ale za technické podpory Martina a Fannyho.

Trať byla celkem v dobrém stavu a tak se tempo drželo vysoké. Zvlášť na čele díky Jířímu Novákovi který v rekordním čase zvítězil. Objevili se tu také  škodiči kteří trať přeznačili, a já se stal také jednou objetí. Zajeli jsme si pár ale dost výrazných výškových metrů. Naštěstí vše v pohodě dopadlo a do cíle jsme již nebloudili. Jinak závod pro mne jako vždy parádní. Všichni se v pohodě sešli v cíli u piva, opékání buřtů, dobrého guláše a ochutnávání zabíjačkových pochoutek mistra Šimpacha.

Aktualizováno (Středa, 28 Listopad 2012 20:57)

 

Prohlášení k závodu Transbrody 2012

Vážené závodnice, závodníci a příznivci cyklistického sportu.

Nadešel čas zrekapitulovat letošní ročník závodu TB 2012. Nebylo jednoduché, jako každý rok, připravit a zajistit tuto událost. Potýkali jsme se s potížemi ohledně průjezdů přes pozemky, jinde s nepochopením a problémy se značením a následným odznačováním nepřejícími spoluobčany či vyznavači našeho národního sportu -"Tupého ničení práce druhých za účelem škodolibého pocitu vítězství."

Ovšem Váš zájem o tento závod je pro nás natolik motivující, že nám dává chuť pracovat na dalším ročníku, přestože nás čeká i nadále dosti práce. Dle ohlasů si myslíme, že jsme se s nastalými obtížemi poprali k Vaší spokojenosti a že úsilí celého týmu stálo za to.


Na závěr bych touto cestou chtěl znovu poděkovat všem sponzorům, pořadatelům a také těm, kteří se i malou měrou na tomto klání podíleli. Samozřejmě děkuji i zúčastněným závodníkům, bez kterých by to všechno nemělo smysl.


Těším se na Vás při dalším ročníku TB 2013
ředitel závodu Přemysl Vykopal, Zahořanská klika MTB o.s.

 

Fotky ze závodu - Aktualizace 6.10.

Ve fotogalerii najdete fotky od Dana Beneše, kterým nám letos fotil závodníky převážně v brodech. První část galerie obsahuje fotky před občerstvovačkou v Zahořanech, takže by se tam měli najít závodníci z dlouhé i krátké trasy.

V druhé části jsou fotky ze závěrečného průjezdo po proudu potoka, kde jsou závodníci z dlouhé tratě.

6.10. - přidány nové fotky od našeho fotografa. Závodníci krátké i dlouhé trati v průjezdu Zahořanských brodů.

Aktualizováno (Sobota, 06 Říjen 2012 19:47)

 

Jak to viděl a cítil nejrychlejší závodník

Se svolením autora McBlackyho (vítěze letošního i loňského ročníku Transbrody) vám přinášíme jeho zážitky z průběhu závodu. Zároveň zde příští týden zveřejníme také rozhovor.

Závodní komunita MTB se v posledních deseti letech rozrostla do neskutečných rozměrů a na to zareagovala pořadatelská nabídka závodů. Ne vždy se ale závod přenese přes počáteční problémy a stane se z něj stabilní podnik v kalendáři. Dochází pak ke zkracování tras nebo ke snižování jejich počtu a závodníků jezdí méně a méně. Trans Brody jsou naštěstí opačný případ a jezdí na ně rod od roku více účastníků...celý článek

 

Aktualizováno (Středa, 19 Září 2012 23:49)

 

Výsledky a fotografie ze závofu Transbrody 2012

AKTUALIZOVÁNO - Výsledky byly letos aktualizované online přes internet ihned po průjezdu cílem. Ve výsledcích jíž najdete samostatné rozdělení podle kategorií a take výsledky z dětských tratí.

První fotky a vide najdete v menu "Fotografie a videa". Pokud máte také nějaké pěkné fotky, o které se chcete podělit s ostatními, tak nám můžete poslat odkaz na adresu Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript .

Děkujeme.


Aktualizováno (Pondělí, 17 Září 2012 19:24)

 

Transbrody 2012 - změna značení

Vážené závodnice, závodníci a příznivci závodu Transbrody,

termín závodu se nám již nezadržitelně blíží a proto bysme vás tímto chtěli upozornit na dvě důležité věci. První je včasné přihlášení on-line, kterým získáte dárek v podobě trička Transbrody 2012, druhá zpráve se týká změny značení závodní tratě.

Od loňského závodu,jsme jednali s vedením Lesů ČR a dospěli k tomu,že v prostorách jimi spravovaných musíme trať přeznačit na jinou než oranžovou barvu. Na výběr jsme měli jen zelenou nebo hnědou, tak jsme se nakonec rozhodli pro zelenou. Oproti oranžové šipce je však hůře viditelná. Mimo prostory Lesů ČR zůstávají oranžové reflexní šipky. Při závodech doplníme zelenou šipku výstražnou červeno-bílou páskou (tzv. mlíkem) a posílíme pořadatelská stanoviště.

Ještě bych se rád zmínil o dětské trati pro kategorii 7 – 11 let. Vybrali jsme ji tak, aby si opravdu každý malý biker zkusil záludnost trati pro dospělé, ale zároveň jsme brali ohled na jejich zkušenosti a věk. Není to okruh kolem hřiště, ale poctivých 5 km závodní trati se vším co k tomu patří včetně pořadatelů, kteří celou trať zabezpečují. Těším se na vaší účast.

Za Záhořanskou kliku, ředitel závodu – Přemysl Vykopal

Aktualizováno (Středa, 05 Září 2012 21:11)

 
Více článků...
Hlavní partner
Banner
Partneři
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Děkujeme našim sponzorům